Buvau šiandien paskaitoje apie nuotolinį studentų mokymą(si). Vienas dėstytojas pasakojo apie tai, kaip savo dėstomame kurse pritaiko Lietuvos nuotolinio mokymosi tinklą. Ten galima dalintis su studentais konspektų failais, nuorodomis į įdomius ir naudingus puslapius ir t.t. Be viso kitko, egzistuoja galimybės registruotiems vartotojams (studentams ir dėstytojui) chatinti, rašyti vienas kitam laiškus ir pan. Dėstytojas gali stebėti, kada kokie studentai yra prisijungę ir kokius failus siunčiasi. Pasidarė įdomu, ar būtų įmanoma panašią sistemą pakurti ant feisbuko – nu tiesiog labai panašu į jį pasirodė;-)
O šiaip paskaita priminė tuos laikus, kai mes patys lankėme to paties dėstytojo paskaitas. Net malonu buvo prisiminti pirmadienio vakarus su antisoftu RasMol ir visą darbo dieną trukusį egzaminą… Mūsų laikais nebuvo naudojamos jokios navarotnos sistemos, užduotis gaudavome tiesiog elektroniniu paštu, namų darbus irgi per jį siųsdavome, o paskaitų medžiagą dėstytojas padėdavo savo laboratorijos puslapyje. Įdomu, ar nauja sistema tikrai padarė visą mokymosi procesą paprastesnį? Per seminarą atsakymas nebuvo pateiktas…
2 Comments
„Mūsų laikais nebuvo naudojamos jokios navarotnos sistemos, užduotis gaudavome tiesiog elektroniniu paštu, namų darbus irgi per jį siųsdavome, o paskaitų medžiagą dėstytojas padėdavo savo laboratorijos puslapyje.“
Kokiais laikais ? Nes ir dabar panašiai viskas yra, bent jau pas mus.
Prieš 3 metus ;-) Čia aš kalbėjau apie vieną konkretų dalyką, kuriame buvo pereita prie tos nuotolinio mokymo sistemos. Manau, kad emailo naudojimas kituose dalykuose išliko pakankamai populiarus.