Skip to content

Mokslinis straipsnis apie metalo koncertus, remiantis Megadeth pavyzdžiu

Metalistai labai mėgsta lankytis įvairių grupių koncertuose. Dažnai šie renginiai yra brangūs, ir dėl to lieka labai mažai pinigų alui bei stebimi kiti nemalonūs reiškiniai. Norint apskaičiuoti investicijų į koncerto bilietą atsipirkimą ir siekiant išsiaiškinti, ar kitą kartą daugiau valiutos skirti bilietui, ar pasilikti alui, jau įvykusio koncerto gerumui vertinti paprastai naudomi klasikiniai metodai: kaklo raumenų skausmas kitą dieną, galvos skausmas, bendras kūno nusilpimas dėl suvartoto alaus kiekio ir kt. Deja, paprastai šie metodai neatsižvelgia į tai, kaip pasirodė pati koncertuojanti grupė.

Šiame straipsnyje siūlomas labai paprastas ir efektyvus būdas įvertinti metalo koncerto, kuriame apsilankei, gerumą. Metodo esmė yra tokia: reikia stebėti, ar praėjus nedaug laiko, tarkime, maždaug savaitei po renginio, arba paieškai tos grupės muzikos ir klausaisi, arba ne.

Eksperimentiškai ištirtos įvairios variacijos. Pavyzdžiui, aš:

  • eidamas į Rotting Christ Vilniuje niūriais 2005 metais, žinojau tik grupės pavadinimą. Po to jie buvo tapę viena iš labiausiai klausomų grupių. Gyvenime pasitaikė ir daugiau tokių pavyzdžių, pavyzdžiui, Soulfly;
  • atvirkštinis variantas: prieš 2005 gruodžio 3 Vilniuje vykusį Judas Priest koncertą labai juos mėgau, gausiai klausiausi, bet po nuobodaus pavargusių senukų pasirodymo ilgą laiką ignoravau jų mp3 ir netgi kompaktus. Tas pats galioja W.A.S.P., kurių net dviejuose koncertuose teko apsilankyti;
  • aišku, kartais būna, kad koncertas neturi įtakos: Iron Maiden, Anathemos muziką mėgdavau ir prieš, ir po koncerto.

Paskutinis siūlomo metodo patikrinimas vyksta šiomis dienomis. Praėjusią savaitę Vilniuje koncertavo Megadeth. Po neįdomaus jų koncerto Metalmanijoje 2008 netgi svarsčiau, gal reikia neiti. Įsigijęs bilietą ir pažiūrėjęs prieš pat koncertą vaizdų Youtube, supratau, kad einant reikia tikėtis blogiausio. O buvo labai gerai: kaklo raumenys išjudinti, jautėsi tam tikras balso nuovargis, vadinasi, koncertas pavyko. Tiesa, frazė „pagrokit senų gabalų“ buvo labai aktuali, nes nauji Megadeth yra laaaabai nuobodūs…

O šiandien atsidariau Groovesharką, radau ten Megadeth ir su malonumu klausausi, netgi galvoju, kad prie progos reikia su tais nuobodžiais naujais albumais susipažinti. Oficialus patvirtinimas: Megadeth koncertas Vilniuje 2012 birželio 27 buvo geras.

Galiu papasakoti ir apie atvirkštinį variantą: tais rokavais 2005 metais pasižiūrėjęs į Kreator, juos mėgdavau, ir, aišku, ėjau į koncertą Vilniuje, po kurio Kreator praktiškai dingo iš mano plėjerio. Taigi, aiškiai parodyta, kad siūlomas metodas įvertinti metalo renginių gerumą puikiai veikia įvairiais atvejais.

2 Comments

  1. Profilio nuotrauka (adis) Adis wrote:

    Man su Kreator panašiai, kaip tau su Judas Priest. Po Mystico kažkaip visiškai nebekabina.

    Ketvirtadienis, liepos 5, 2012 at 19:43 | Permalink
  2. mocha wrote:

    dėl Megadeth tai pilnai sutinku…

    Penktadienis, liepos 13, 2012 at 1:01 | Permalink

One Trackback/Pingback

  1. […] prašyti autografo, bet po koncerto nebeturėjau jėgų. Anathema puikiai patvirtino neseniai moksliniame straipsnyje išdėstytas hipotezes apie koncertų gerumą: šią savaitę gausiai klausausi jų muzikos, kuri […]

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Uždaryti
Eiti prie įrankių juostos